ANA SAYFA HAKKIMIZDA REFERANSLAR İLAÇLAMA ZARARLILAR BELGELERİMİZ GALERİ İLETİŞİM İLAÇLAMA TALEP FORMU
Kuşkonmaz

FAYDALI BİLGİLER

Haşere Tablosu
Neden İlaçlama Yapmalıyız
Sıkça Sorulan Sorular
Böcekler Hangi yollarla girerler
İlaçlamanın zorunlulukları
İkinci İlaçlama ve Zaruriliği
ZARARLI LİSTESİ
Yönetmelik
Kuş Filesi-Kuş Ağı Montaj Ankara
 Kene ve Özellikleri

 

KENE

                            

 Ankara ilaçlama

Kene, kan emerek beslenen ve genellikle kırsal alanlarda yaşayan büyükbaş hayvanlar üzerinde yaşayan haşeredir. Esnek vücuda sahip olan kene kan emmeye doymaz ve kan emdikçe şişer. Görünüş olarak alttan ve üstten basık gibi görünen kenelerin vücutları büyük baş bölümleri küçüktür.

Kan emme sırasında bu küçük kafasının tamamını deri içerisinde sokarlar. Kendi ağarlıklarının 50 katı kan emebilen keneler, insanlara ve hayvanlara hastalık bulaştıran tehlikeli haşerelerdir. Ayaklarında üzerine rahatlıkla tırmanmalarını sağlayan vantuz görevi gören organları bulunan kene haşereleri, bu özellikleri ile üzerinde yaşadığı canlının vücudunda düşmeden tutunur.

 

Kırsal alanlarda, hayvan ahırlarında, ormanlık alanlarda, çayırlıklarda, piknik alanlarında, büyükbaş hayvanların üzerinde yaşayan keneler, özellikle yaz aylarında kırsal ve ormanlık alanlarda dolaşan insanların üzerine tırmanır ve kan emer. Kene ısırması ile insanlara çok tehlikeli ölümcül hastalıklar bulaşabilir. Geçmiş yıllarda ülkemizde de birçok insanın ölümüne neden olan kırım - kongo kanamalı ateşi hastalığı, kene haşerelerinden bulaşan bir haşeredir.

Binlerce türü bulunan kenelerin, birçok türünde göz yoktur ve kan emdikleri canlıyı sürekli değiştirirler. Hastalıklı ve vücudu dayanıksız olan bir hayvanın bile emdikleri kan ile ölümlerine neden olabilecek derecede kan emerler.

Kenelerden korunmak için kene olabileceğinden şüphe edilen kırsal alanlarda, bahçelerde, hayvan ahırlarının yakınlarında uzun pantolon, çizme gibi eşyalar giyilmeli ya da pantolon paçaları çorap içlerine sokulmalıdır. Üremelerini yumurtlama sistemi ile sağlayan kenelerin yumurtalarından çıkan kene yavruları ilk etapta 3 bacaklı doğar ve geliştikçe 4. bacakları oluşur.

Kene sokması çok tehlikelidir. Kene ağzında özel olarak salgıladığı sıvıyı kan emeceği canlının derisi üzerine bırakarak deriyi uyuşturur. Ağız kısımlarında bulunan keskin organları ile deriyi keserek, kafasını açtığı delikten içeriye sokar ve kan emmeye başlar. Kene tarafından sokulan kişiler kesinlikle keneyi deriden koparmamalıdır. Bunun için kesinlikle uzman hekimlerden destek almak gereklidir.

Kene yok etmek ve keneden korunmak için İzmir kimya ilaçlama şirketimizden kene ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. İlaçlama şirketimiz, İzmir ilinde ve tüm ilçelerinde açık ve kapalı alanlarda profesyonel ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlara sunmaktadır. Kene ilaçlaması için kesinlikle uzman ve profesyonel destek alınız. Amatörce ve kalitesiz ilaçlar ile yapılan kene ilaçlaması çok tehlikelidir. ankara ilaçlama


 

Etiketler:Ankara ilaçlama, Ankara böcek ilaçlama, Ankara haşere ilaçlama, bina ilaçlama Ankara, ankarada ilaçlama firmaları, ilaçlama firmaları Ankara, Ankara fare ilaçlama, böcek ilaçlama Ankara, fare ilaçlama firmaları, haşere ilaçlama Ankara, Çankaya ilaçlama, apartman ilaçlama Ankara, bahçe ilaçlama Ankara, karınca ilaçlama Ankara, hamam böceği ilaçlama Ankara, ilaçlama şirketleri Ankara, kuş kovucu Ankara, kuş konmaz tel, kuş ağı Ankara, fare yakalama Ankara, kuş filesi ankara

  

İLAÇLAMA ALANLARIMIZ

İLAÇLAMA YAPTIĞIMIZ ALANLAR
Hamam Böcekleri ve Özellikleri
Kalorifer Böceği ve Özellikleri
Akrep ve Özellikleri
Kene ve Özellikleri
Tahta Kurdu ve Özellikleri
Tahta Kurusu ve Özellikleri
Halı Böceği ve Özellikleri
Akar (Mite) ve Özellikleri
Pire ve Özellikleri
Güve ve Özellikleri
Kara Fatma ve Özellikleri
Kırk Ayak ve Özellikleri
Agaç Kurdu ve Özellikleri
Çiyan ve Özellikleri
Sivri Sinek ve Özellikleri
Örümcek ve Özellikleri
Salyangoz ve Özellikleri
Yılan ve Özellikleri
Fare ve Özellikleri
Kertenkele ve Özellikleri
Karınca ve Özellikleri
Kulağakaçan ve Özellikleri
Gümüş Böceği ve Özellikleri
Tespih Böceği ve Özellikleri
Ankara ilaçlama
Ankara Böcek İlaçlama
Ankara Fare İlaçlama
Haşere İlaçlama Ankara
Ankara İlaçlama Firmaları
Böcek İlaçlama Ankara
Fare İlaçlama Ankara
Ankara İlaçlama Şirketleri
Kuş ağı Montaj - Kuş Filesi Ankara

BÜTÜN HAKLARI PROTEK İLAÇLAMA'YA AİTTİR